ObserwacjeMeteo.eu
Znajdź nas na:

YouTube.pl Facebook

Skórowo teraz (dane co 30s)
Temperatura: 15.7°C
Wilgotność: 97%
Ciśnienie zredukowane do poziomu morza: 1011.2hPa
Wiatr: 7.2km/h S (180°)
więcej
Burze.dzis.net - zagrożenia
Barani

Korzystamy z osłony radiacyjnej
MeteoShield® Professional,
firmy

We use BARANI radiation shield.

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
Strona internetowa amatorskiej stacji meteorologicznej w Skórowie.
Prezentowane są tutaj aktualne dane pomiarowe jak również dane archiwalne.

Wesprzyj działanie strony
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Warunki opadowe (pluwialne).

Najczęściej stosowaną metodą do klasyfikacji warunków opadowych jest metoda zaproponowana przez Z. Kaczorowską (1962r). Metoda ta oparta jest na stosunku sumy opadu badanego okresu do średniej sumy wieloletniej, która przyjęta jest jako norma. Na klasyfikację składa się 7 klas opadowych: 1- miesiąc/rok skrajnie suchy, 2- miesiąc/rok bardzo suchy, 3- miesiąc/rok suchy, 4- miesiąc/rok przeciętny, 5- miesiąc/rok wilgotny, 6- miesiąc/rok bardzo wilgotny, 7- miesiąc/rok skrajnie wilgotny.

W zakładce ,,dane historyczne" znajduje się klasyfikacja opadowa przeprowadzona metodą Z.Kaczorowskiej (1962r.) dla miesięcznych i rocznych sum opadów zmierzonych w Skórowie w latach 2020-2022. Klasyfikacja będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne miesiące. Zapraszam do zapoznania się z opracowaniem.


Klasyfikacja warunków termicznych.

Od listopada 2022 roku, rozpoczynamy klasyfikowanie termiczne miesięcy oraz lat na podstawie metody opracowanej przez H.Lornec (2000r.). Klasyfikacja termiczna jest bardzo istotnym wskaźnikiem w klimatologii. W prosty sposób możemy określić i przedstawić jak bardzo dany miesiąc, sezon lub rok odbiegał od przyjętej normy. Jedną z najbardziej popularnych metod klasyfikacji jest metoda opracowana przez Halinę Lorenc (2000r.). Obliczając odchylenie standardowe dla wybranego okresu, możemy w łatwy sposób przyporządkować go do konkretnej, przyjętej przez autorkę klasyfikacji. 

Klasyfikację znajdziecie w zakładce ,,dane historyczne"->,,klasyfikacja termiczna". 


Profil na Facebook-u.

Zapraszam na nasz profil na stronie Facebook. Profil dostępny jest TUTAJ. Na profilu publikowane są bieżące, wybrane dane pomiarowe, krótkie podsumowania miesięcy, zdjęcia zjawisk meteorologicznych. Możesz dowiedzieć się nowych informacji o klimacie naszego regionu.


Zakończono prace modernizacyjne.

Zakończono prace modernizacyjne, związane z przejściem na nowe oprogramowanie rejestrujące oraz udostępniające dane na stronie internetowej.

Pojawiły się nowe zakładki. Pierwsza: bieżące dane pomiarowe oraz druga: dane historyczne. W obu zakładkach znajdują się odnośniki do interaktywnych wykresów, prezentujących dane bieżące (zakładka bieżące dane) oraz historyczne (zakładka dane historyczne). 
W przypadku, gdy wystąpią błędy w wyświetlaniu danych na stronie internetowej, proszę wyczyścić historię przeglądania oraz pliki cookies w przeglądarce internetowej.

Usterka deszczomierza automatycznego.

Od 01.11.2021 do 12.11.2021 w związku z awarią, deszczomierz automatyczny nie rejestrował opadu atmosferycznego. Usterka została usunięta. Dobowe sumy opadu zostały uzupełnione w oparciu o obserwacje manualne prowadzone deszczomierzem Hellmanna. 


Usunięcie usterki deszczomierza automatycznego.

Usterka deszczomierza została usunięta w dniu 29.05. Urządzenie działa poprawnie. Brakujące dane od dnia 17.05. do dnia 28.05 zostały uzupełnione na podstawie obserwacji manualnych prowadzonych deszczomierzem Hellmanna.