- Drukuj
- 25 cze 2024
- Bez kategorii
W zakłdce Dane historyczne pojawiła się nowa pozycja - Wyładowania atmosferyczne. Znajdziemy tam zestawienie dobowych i miesiącznych ilości wyładowań atmosferyznych, które zostały zarejestrowane przez czujnik wyładowań zainstalowany na stacji pomiarowej Skórowo.
- Drukuj
- 19 paź 2023
- Bez kategorii
Usterka stacji meteorologicznej została usunięta. Stacja działa prawidłowo.
- Drukuj
- 17 paź 2023
- Bez kategorii
Stacja meteorologiczna uległa awarii. Usterka zostanie usunięta w najbliższym czasie.
Na chwilę obecną brak jest odczytu temperatury, kierunku i prędkości wiatru, oraz brakuje danych z deszczomierza automatycznego.
Jest możliwośc podglądu temperatury z nowej stacji testowej, pod adresem https://www.wunderground.com/dashboard/pws/ISKROW2
- Drukuj
- 09 gru 2022
- Bez kategorii
Najczęściej stosowaną metodą do klasyfikacji warunków opadowych jest metoda zaproponowana przez Z. Kaczorowską (1962r). Metoda ta oparta jest na stosunku sumy opadu badanego okresu do średniej sumy wieloletniej, która przyjęta jest jako norma. Na klasyfikację składa się 7 klas opadowych: 1- miesiąc/rok skrajnie suchy, 2- miesiąc/rok bardzo suchy, 3- miesiąc/rok suchy, 4- miesiąc/rok przeciętny, 5- miesiąc/rok wilgotny, 6- miesiąc/rok bardzo wilgotny, 7- miesiąc/rok skrajnie wilgotny.
W zakładce ,,dane historyczne" znajduje się klasyfikacja opadowa przeprowadzona metodą Z.Kaczorowskiej (1962r.) dla miesięcznych i rocznych sum opadów zmierzonych w Skórowie w latach 2020-2022. Klasyfikacja będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne miesiące. Zapraszam do zapoznania się z opracowaniem.
- Drukuj
- 24 lis 2022
- Bez kategorii
Od listopada 2022 roku, rozpoczynamy klasyfikowanie termiczne miesięcy oraz lat na podstawie metody opracowanej przez H.Lornec (2000r.). Klasyfikacja termiczna jest bardzo istotnym wskaźnikiem w klimatologii. W prosty sposób możemy określić i przedstawić jak bardzo dany miesiąc, sezon lub rok odbiegał od przyjętej normy. Jedną z najbardziej popularnych metod klasyfikacji jest metoda opracowana przez Halinę Lorenc (2000r.). Obliczając odchylenie standardowe dla wybranego okresu, możemy w łatwy sposób przyporządkować go do konkretnej, przyjętej przez autorkę klasyfikacji.
Klasyfikację znajdziecie w zakładce ,,dane historyczne"->,,klasyfikacja termiczna".
- Drukuj
- 21 lip 2022
- Bez kategorii
Zapraszam na nasz profil na stronie Facebook. Profil dostępny jest TUTAJ. Na profilu publikowane są bieżące, wybrane dane pomiarowe, krótkie podsumowania miesięcy, zdjęcia zjawisk meteorologicznych. Możesz dowiedzieć się nowych informacji o klimacie naszego regionu.