ObserwacjeMeteo.eu
Znajdź nas na:

YouTube.pl Facebook

Skórowo teraz (dane co 30s)
Temperatura: 12.6°C
Wilgotność: 93%
Ciśnienie zredukowane do poziomu morza: 1015.0hPa
Wiatr: 1.1km/h NW (315°)
więcej
Burze.dzis.net - zagrożenia
Barani

Korzystamy z osłony radiacyjnej
MeteoShield® Professional,
firmy

We use BARANI radiation shield.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nawigacja
Aplikacja mobilna Pocket PWS
Aplikacja Pocket PWS, pobiera dane rejestrowane przez stację i wyświetla je w przystępnej formie na ekranie telefonu z systemem Android. Poniżej, zrzut ekranu prezentujący aplikację.
Z poziomu telefonu z systemem Android, pobieramy ze sklepu Play, aplikację Pocket PWS (link bezpośredni do aplikacji). Po zainstalowaniu aplikacji w telefonie uruchamiamy ją. Aplikacja poprosi o podanie linku do pliku na serwerze, w którym znajdują się dane rejestrowane przez moją stację meteo. Jeśli przy pierwszym uruchomieniu aplikacji nie otworzy się okno konfiguracji, należy je uruchomić samemu po przez przeciągnięcie palcem po ekranie telefonu, od dolnej krawędzi ekranu w kierunku górnej krawędzi ekranu. Po wykonaniu takiego ruchu uruchomi się okno konfiguracji. Jeśli okno konfiguracji uruchomi się automatycznie, przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, możemy przejść do kolejnego kroku jakim jest wpisanie adresu do pliku z danymi. Poniżej, zrzut ekranu.
W pozycji pierwszej, XML file url wpisujemy adres pliku, z którego aplikacja będzie pobierać dane do wyświetlenia. Adres do wpisania to: http://obserwacjemeteo.eu/stacja/cumulus.xml. Zatwierdzamy wpisany adres, naciskając OK. Dodatkowo zaznaczamy opcję Automatic downoad oraz Application, w oknie konfiguracji, aby aplikacja mogła pobierać dane.

Po wykonaniu powyższych czynności możemy powrócić do ekranu głównego, przyciskiem wstecz w telefonie. Jeśli adres jest wpisany prawidłowo, aplikacja pobierze automatycznie dane ze stacji i wyświetli je na ekranie telefonu. Przesuwając palcem po ekranie od prawej krawędzi do lewej, możemy uruchomić okno aplikacji prezentujące wartości minimalne i maksymalne dla danego dnia.

Opis symboli